Сучасні ущільнювальні матеріали на основі терморозширеного графіту. Можливості для зниження вартості заміни

Сучасні ущільнювальні матеріали на основі терморозширеного графіту.

Ущільнюючі прокладки з терморозширеного графіту вже достатньо давно використовуються в усьому світі, проте в Україні вони не є настільки розповсюдженими. Але той факт, що для температур до 450 Град. С важко підібрати заміну графітовим ущільнюючим матеріалам, залишається фактом. До того ж жорсткі екологічні вимоги ще сильніше ускладнюють задачу. Тому використання ущільнювальних матеріалів з терморозширеного графіту, як наприклад Графіт-ламінат G-SLS є одним з найпоширеніших варіантів вирішення проблеми герметичності.

Прокладки з термічно розширеного графіту успішно використовуються як для пари, так і для широкого спектру різноманітних хімічних сполук, оскільки графіт є достатньо стійким по відношенню до великої кількості рідин та газів. Але не можна не відзначити, що за умови впливу високих температур та довготривалого використання, в залежності від якості поверхні елементу, який ущільнюється, ущільнювальні матеріали можуть «прилипнути» до поверхні дуже міцно, щоб потім створити певні незручності під час заміни ущільнень. Це більше стосується неграфітових матеріалів, оскільки графіт є достатньо м'яким, але все одно на виконання подібних робіт витрачається певний час. До того ж відомо, що час – це гроші.

Ущільнення з терморозширеного графіту для скелець Клінгера.

У випадку ущільнення графітом скелець Клінгера, питання стоїть не настільки гостро, оскільки по-перше з одного боку графітової прокладки знаходиться дуже гладка поверхня оглядового скельця, прилипання графітового ущільнювача до якого є мінімальним. По-друге, показчик рівня (водовказівна колонка) можна демонтувати і зробити очищення в умовах майстерні, що набагато зручніше, ніж в умовах виробництва. Проте коли мова йде про ущільнення фланців та корпусів, особливо фланців з формою шип-паз, коли довготривале відключення обладнання не є можливим та нема змоги демонтувати елементи конструкції, то «прилипання» графіту може ускладнити процес ремонту.

Різні виробники використовують різні технології вирішення цієї проблеми. В багатьох випадках ці рішення є схожими, і різниця полягає лише в площині маркетингу, використовується «новомодна» термінологія «нанопокриття», «нанотехнології» для того, щоб привернути увагу споживачів. В ущільнювачах Клінгер так само використовуються всі новітні розробки багатьох галузей виробництва. Однак для того, щоб не завантажувати споживача додатковими науковими та маркетинговими термінами, ми надаємо лише необхідну інформацію.

Для протистояння «прилипанню» прокладочного матеріалу до ущільнюваної поверхні в матеріалах Klinger використовуються протипригарні матеріали. Шар протипригарного матеріалу наноситься на листовий ущільнювач і це забезпечує необхідні характеристики поверхні, для легкої та швидкої заміни ущільнювача в з'єднанні. Протипригарний шар може бути нанесений в тому числі на графіт-ламіновані матеріали G-PDM, G-PSM та інші.

Таким чином вирішуються наступні проблеми: - прокладочний матеріал не «прилипає» до ущільнюваної поверхні; - зменшується час, необхідний для заміни ущільнення, таким чином знижується тривалість та вартість ремонтних робіт; - після заміни герметичність з'єднання відновлюється без обмежень, які можуть спричинити залишки «старого» ущільнення; - підвищується строк експлуатації фланців та інших ущільнених поверхонь, оскільки в механічному очищенні ущільнюваної поверхні більше нема такої потреби.

Джерело: ТОВ «ЕМЕРАЛЬД-ТЕХНІК», seamat.com.ua, в разі повного або часткового використання матеріалу статті посилання не першоджерело обов’язкове.

05 травня 2015 року.

Примітки:
1) Помилки можливі, друкарські помилки не виключені;
2) Зміни можливі без попередження;
3) Умови використання матеріалів сайту.